Gelişmeler

Hasan Arat'tan Fernando Santos açıklaması: 'İnanılmaz doğru bir iş yaptık'

Beşiktaş Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Arat, Sözcü'ye yaptığı açıklamada, yeni teknik direktör Fernando Santos ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Sözcü'ye konuşan Hasan Arat, Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Fernando Santos'la ilgili, "Çok güzel bir anlaşma yaptı Beşiktaş. Fernando Santos onurlu, pırıl pırıl, gerçek bir beyefendi. Anlaşma hem Beşiktaş’a hem de ona yakışan bir anlaşma. İnşallah günün birinde anlaşmanın detaylarını öğrenirsiniz ve gelen insanın ne kadar kıymetli ve önemli bir karakter olduğunu anlarsınız. Beşiktaş ve biz Fernando Santos’u getirerek inanılmaz doğru bir iş yaptık. Bunu zamanla daha iyi göreceksiniz." dedi.

"BAKASETAS'LA DAHA ÖNCE GÖRÜŞÜLMÜŞ"

Trabzonspor'dan ayrılığı gündemde olan Anastasios Bakasetas'la ilgiliyse Arat, "Transfer ile ilgili olarak, Fernando Santos ile geniş çaplı bir çalışmamız oldu. Ancak acele etmiyoruz. Bakasetas ile daha önce görüşülmüş. Trabzonspor büyük bir camia. Başkan Ertuğrul Doğan benim çok takdir ettiğim bir başkan. Trabzonspor’un oyuncusu için sadece Trabzonspor’un başkanı ile görüşürüz. Aksi düşünülemez. Başkanın kararıdır. Bu konuda yetkili mercii. Biz ilişkilerimize ve değerlerimize çok önem veririz." ifadelerini kullandı.

"EKONOMİK OLARAK BİZE UYARSA GİDER"

Hasan Arat, kadro dışı bırakılan futbolcularla ilgiliyse şunları söyledi, "Bir hamle yapıyoruz, sadece hamle olarak görüyorlar. Arkasından ‘Hasan Arat ne yapabilir’i göremiyorlar. 5 kişilik kadro dışı konusunu da okuyamadı kimse. O hamleden iki çok önemli netice çıkardık. Semih ile 2028’e kontrat uzattık. Takımı yeni hocaya teslim ettik; ‘Gitmek isteyen oyuncu gider’ dedik. Bakarız ekonomik olarak bize uyarsa gider. Uymazsa gidemez. Bakacağız, alternatiflerle ‘Gelecek senenin takımını nasıl kurarız’ hedefimiz o."

Yağmur Kılıç
Yağmur Kılıç [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar