Gelişmeler

Rıza Çalımbay: Konyaspor'daki Görevim Sonlandırılmak İstendi

Konyaspor eski teknik direktörü Rıza Çalımbay, 103 günlük görev süresinde 5 galibiyet, 5 beraberlik ve 4 yenilgi aldıktan sonra yönetim tarafından gönderildiğini açıkladı.

Konyaspor’un eski teknik direktörü Rıza Çalımbay, verdiği bir röportajda yeşil-beyazlı ekipdeki dönemine dair çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

2018-2019 sezonunun 12. haftasında Ankaragücü karşısında alınan 2-0’lık galibiyetin ardından takımdan gönderilen Rıza Çalımbay, bazı eski Konayspor yöneticileri tarafından gönderildiğini açıkladı.

60 yaşındaki deneyimli teknik adam konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Konyaspor’da yönetime birkaç tane adam almamız lazım, radikal kararlar alıp güzel şeyler yapmamız lazım dedim. Sonra başkan beni aradı ayrılmak istediklerini söyledi. Konyaspor’da ‘Şehir Uyuşmazlığı Var’ diyerek ayrılmak istediklerini söylediler. Başkan Allah’ını seversen ben belediye başkanı mıyım?” İfadelerini kullandı.

103 günlük Konyaspor görevi süresince 14 maça çıkan başarılı çalıştırıcı, 5 galibiyet, 5 beraberlik ve 4 yenilgi alarak 1.43 puan ortalaması yakaladı.

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar