Gelişmeler

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Brezilya Devlet Başkanı Lula da Silva, Amazon’da Buluştu!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Brezilya ziyareti sırasında Devlet Başkanı Lula da Silva ile bir araya geldi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Brezilya ziyareti kapsamında dün Devlet Başkanı Lula da Silva'yla bir araya geldi. Amazon'da görüşen ikilinin servis edilen fotoğrafları sosyal medyayı salladı.

Macron ve Lula fotoğraflarda gülümserken, tokalaşırken ve sıcak bir şekilde kucaklaşırken görüldü. İkilinin bir fotoğrafta Amazon Nehri'nde giderken görüntülenmesi de dikkat çekti.

Fransız haber ajansı AFP'nin aktardığına göre bir sosyal medya kullanıcısı fotoğraflarla ilgili "Amazon'da evlenecekler ve balayında Paris'e gidecekler" yazdı. Bazı kullanıcılar da fotoğraflarla bir düğün albümü hazırlanabileceğini söyledi.

AFP, Macron ve Lula'nın selefi Jair Bolsonaro arasında tansiyonun yüksek olduğunu hatırlattı. Haberde Macron'un üç günlük ziyaretiyle iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmeyi amaçladığı ifade edildi. İkili ayrıca Amazon ormanlarına 1 trilyon dolarlık yeşil yatırım fonunu da duyurdu.

46 yaşındaki Macron, bugün başkent Brasilia'da 78 yaşındaki mevkidaşı Lula da Silva tarafından devlet töreniyle karşılanacak.

 

 

 

 

Yağmur Kılıç
Yağmur Kılıç [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar